Czym są studia MBA, czy warto wydać nawet ponad 100 tys.?

Czy warto zainwestować w studia MBA, czy warto je ukończyć?

Master of Business Administration, nazywane w Polsce studiami magisterskimi menedżerskimi – studia MBA. To wyjątkowo prestiżowa i ceniona przez menedżerów i osoby profesjonalnie zajmujące się zarządzaniem i biznesem oferta edukacyjna. Niedostępna dla wielu, ale równie pożądana przez wielu. Studia MBA odstraszają ceną i kryteriami rekrutacji i przystąpienia do programów. To oferta edukacyjna oferowana przez bardzo nieliczne uczelnie.

Master of Business Administration oferowane są przez polskie szkoły wyższe w porozumieniu z uczelniami zagranicznymi co gwarantuje wysoką jakość dyplomu. Studia menedżerskie kierunki.

Do czego można je porównać? Czy warto podejmować naukę na studiach, których cena równa jest samochodowi klasy kompakt? W Polsce odpowiednikiem studiów menedżerskich (jeśli chodzi o stopień nauczania) są studia II s

topnia magisterskie. Studia (Master Business of Administration) charakteryzują się przede wysoką specjalizacją przekazywanej słuchaczom wiedzy i sposobem jej przekazywania. Zajęcia prowadzone są z największym naciskiem na praktyczne umiejętności. Ogromnym atutem studiów MBA jest wsparcie kadry naukowej po zakończeniu toku nauczania. Studia trwają od 1 roku do 2 lat. Normą są studia, które trwają dwa lata. W Europie jest podobnie. W USA studia tego rodzaju trwają od 2 do 3 lat.

Koszt studiów Master Business of Administration

Najbardziej prestiżowy dyplom MBA zdobywa się w Harvardzie, niestety za równie prestiżową cenę: dwuletnie studia kosztują ok. 200 tys. dolarów.