Studia MBA, programy MBA

Studia MBA, Master of Business Administration

Co daje ukończenie studiów MBA? Dyplom MBA zdobyty na dobrej i cenionej uczelni, jest gwarancją wiedzy, kompetencji i świadczy o solidnym przygotowaniu od strony merytorycznej, a przede wszystkim praktycznej danej osoby. Może być szansą na bardzo dobre perspektywy zawodowe. Przy podejmowaniu decyzji o rozpoczęciu studiów MBA trzeba pamiętać, że wiążą się one z napiętym programem nauczania, wymagają od uczestników wytrwałości, pracowitości, aktywności, zaangażowania i dobrej organizacji czasu.

Programy studiów MBA

Programy MBA kładą nacisk szczególnie na wiedzę praktyczną. Podczas zajęć studenci często pracują w grupach/zespołach projektowych zróżnicowanych pod względem kulturowym. To wartościowy dyplom, który otwiera drzwi do wielkiej kariery zawodowej. Studenci studiów MBA wspólnie rozwiązują case studies. Dzięki temu uczą się skutecznie komunikować i współpracować z innymi ludźmi. Muszą wykazać się umiejętnością efektywnego działania w zespole. Jest to też okazja do wymiany cennych doświadczeń, nawiązania kontaktów biznesowych, poznaniu ciekawych ludzi. Studia to ogromna wiedza merytoryczna, praktyczna, ale też trening umiejętności miękkich, które są coraz bardziej doceniane przez pracodawców. Są też szansą na zdobycie kontaktów biznesowych i osobistych na całym świecie, które mogą się okazać bezcenne i zaowocować współpracą w przyszłości.

Cenione na całym świecie

Przy wyborze programu MBA należy jednak pamiętać, że tylko renomowana uczelnia może nam zagwarantować program na najwyższym poziomie, którego ukończenie zaprocentuje w przyszłości, otworzy nowe możliwości pracy i pomoże w rozwoju ścieżki kariery. Tylko renomowany dyplom MBA daje gwarancję sukcesu. Nie korzystajcie z tanich substytutów w postaci studiów podyplomowych, w rzeczywistości kursów, które nie mają nic wspólnego z dyplomem MBA. Czy kiedykolwiek zastanawiała was różnica w cenie studiów MBA? Czemu jedne kosztuję 5000 zł, a inne np. studia w UW kilkadziesiąt tysięcy złotych? Czytaj więcej o studiach MBA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *