Cena studiów MBA, cena którą warto zapłacić

Cena odstrasza, prestiż przyciąga – najdroższe studia!

Studia Master of Business Administration należą do najdroższych studiów na świecie. W Polsce ceny studiów MBA wahają się od zaledwie kilku tysięcy jak w przypadku oferty otwockiej szkoły wyższej do nawet ponad 50000 złotych w przypadku renomowanych uczelni takich jak Uniwersytet Warszawski czy Uniwersytet Jagielloński.

Oczywiście cena studiów MBA wyrażona jest w EURO i w takim nominale uczelnie oczekują płatności. Tak duża rozpiętość cenowa wynika przede wszystkim z jakości oferowanych programów MBA. Duże znaczenie przy wyborze studiów MBA ma prestiż zarówno uczelni macierzystej jak i uczelni partnerskiej. Programy Master of Business Administration oferowane są w ramach umów o współpracy międzynarodowej pomiędzy polskimi uczelniami a uczelniami z zagranicy. Cenowa tendencja jest widoczna jak na dłoni i wszak obowiązuje jedna zasada: prestiż = wysoka cena studiów MBA.

Rekordowe ceny studiów MBA

Rekordzista na skale światowa jest Harvard Business School, uczelnia która od lat utrzymuje najwyższą cenę za studia na świecie oferując w zamian najwyższą renomę i jakość nauczania. Koszt studiów MBA w Harvard Business School przekracza nawet 200 000 złotych. Czy warto zapłacić tak wygórowaną cenę za studia menedżerskie by zyskać prestiż?

Szukasz informacji o uczelniach, które oferują programy MBA w Polsce? Sprawdź studia MBA w Polsce?