Najlepszy program MBA w Polsce

W poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie: które studia Master of Business Administration są najlepsze pomaga zeszłoroczny ranking Rzeczpospolitej.

Według zestawienia dziennika najlepszym i najbardziej pożądanym programem Master of Bussiness Administration w Polsce jest Warsaw-Illions Executive MBA (WIEMBA), który oferuje Uniwersytet Warszawski – Wydział Zarządzania UW.

Drugie miejsce w rankingu studiów MBA zajął Canadian Executive MBA (CEMBA) prowadzony przez warszawską Szkołę Główną Handlową w Warszawie, trzecie miejsce na podium program prywatnej uczelni Koźmińskiego – Executive MBA.

Ranking badał 28 programów, które oferowane są w Polsce samodzielnie przez uczelnie państwowe i prywatne oraz te, które oferowane są na zasadach partnerska międzynarodowego, te po której najchętniej sięgają kandydaci.

Ranking przygotowała Fundacja Edukacyjna “Perspektywy”. Pełne wyniki rankingu znajdują się na stronie fundacji Perspektywy.

Top 10 ranking studiów MBA 2012:

1. Warsaw-Illinois Executive MBA (WIEMBA) – Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego
  2. Canadian Executive MBA (CEMBA) – Szkoła Główna Handlowa w Warszawie
  3. Executive MBA – Akademia Leona Koźmińskiego
  4. Executive MBA – Szkoł
    a Biznesu Politechniki Warszawskiej
  5. International MBA – Szkoła Biznesu Politechniki Warszawskiej
  6. MBA Poznań-Atlanta – Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu
  7. Koźmiński MBA z semestrem specjalistycznym – Akademia Leona Koźmińskiego
  8. International MBA – Krakowska Szkoła Biznesu Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie
  9. / 10. Executive MBA Marketing and Management – Krakowska Szkoła Biznesu Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie – oraz ex aequo – MBA Management for Central and Estern Europe – Uniwersytet Europejski Viadrina.

Ranking opracowano przy udziale kapituły, w której skład weszli profesorowie ekonomii i zarządzania oraz menedżerowie z wiodących polskich firm.

Kryteria rankingu – 7 grup jakościowych:

• na pierwszym miejscu preferencja pracodawców,
  • opinie absolwentów poszczególnych programów,
  • opinie studentów poszczególnych programów,
  • jakość kadry dydaktycznej,
  • jakość merytoryczną programu,
  • rangę i prestiż programu
  • wsparcie procesu kształcenia.