Executive MBA – studia w Politechnice Wrocławskiej

Politechnika Wrocławska poszerza ofertę dydaktyczną. Od teraz w PWr dostępne są studia Executive MBA

Uczelnia uruchamia rekrutację na renomowane studia Executive MBA (ang. Master of Business Administration), prowadzone we współpracy z francuską École Nationale des Ponts et Chaussées Paris Tech (ENPC)*.

MBA to wymagające, lecz niezwykle cenione wśród pracodawców studia. Na Politechnice Wrocławskiej prowadzone będą przez Wydział Informatyki i Zarządzania, w oparciu o oryginalny program z Francji.

ENPC oferuje go w swojej szkole ENPC MBA Paris, należącej do międzynarodowej sieci akredytowanych szkół biznesu.

MBA Executive – 4 semestry

Program studiów MBA został przygotowany na 4 semestry. Zajęcia poprowadzą wykładowcy z najlepszych szkół biznesu na świecie, m.in. z Francji, Wielkiej Brytanii, USA i Izraela. Trzy z 19 zaplanowanych zjazdów studenci będą mogli zrealizować w uczelniach partnerskich ENPC w Casablance, Paryżu, Brukseli i Szanghaju.

Liczba miejsc na studia jest oczywiście ograniczona. W pierwszej edycji uczelnia przygotowała dla słuchaczy 40 miejsc. Absolwenci programu otrzymają dwa dyplomy: ukończenia studiów podyplomowych klasy Executive MBA w Politechnice Wrocławskiej oraz ukończenia programu MBA, wystawiony przez Szkołę Biznesu ENCP MBA Paris (wraz z wpisem do rejestru absolwentów ENPC Paris Tech).

Dla kogo te studia?

Studia są adresowane do wyższej kadry menedżerskiej. Spośród podobnych oferowanych w Polsce wyróżnia je program skoncentrowany na technologiach i innowacjach. – Preferowani słuchacze to absolwenci studiów inżynierskich, których kariera rozwija się w kierunku menedżerskim. Jednak ze względu na kompleksowy charakter programu oraz wymogi akredytacji Międzynarodowego Stowarzyszenia MBA, czekamy także na absolwentów kierunków innych niż technologiczne, zainteresowanych tematyką innowacyjności i zrównoważonego rozwoju w oparciu o wykorzystanie nowoczesnych technologii – mówi dr inż. Mariusz Mazurkiewicz, koordynator programu Wrocław Ponts MBA na PWr.

* École Nationale des Ponts et Chaussées istnieje od 1747 r. Jest jedną z 12 szkół należących do prestiżowego stowarzyszenia ParisTech, skupiającego najlepsze francuskie uczelnie techniczne, tzw. „Grandes Écoles”. Słynie z doskonałej edukacji w zakresie inżynierii budowlanej, mechanicznej i materiałowej.

Poznaj uczelnię: Politechnika Wrocławska