Dyplom Post-MBA: Strategiczne Zarządzanie Finansami

Nowy program MBA w Uniwersytecie Śląskim

Gdańska Fundacja Kształcenia Menedżerów we współpracy z Uniwersytetem Śląskim w Katowicach i Centrum Kształcenia Ustawicznego Uniwersytetu Śląskiego oraz Rotterdam School of Management Erasmus University jako instytucją walidującą rozpoczynają realizację nowego programu studiów MBA – Dyplom Post-MBA: Strategiczne Zarządzanie Finansami. Oferta skierowana jest do absolwentów programu MBA, którzy zamierzają rozwinąć umiejętności w zakresie zarządzania finansami przedsiębiorstwa z poziomu kadry kierowniczej i zarządzającej. Studia ruszają w kwietniu.

Szkolenie w formule Post-MBA Diploma, znanej i cenionej na świecie, jest po raz pierwszy oferowane w Polsce. Zajęcia odbywają się w gronie doświadczonych menedżerów, posiadaczy dyplomu MBA. Prowadzącymi są najlepsi trenerzy i doradcy GFKM, eksperci w dziedzinie nowoczesnego zarządzania finansowego.

Po zakończeniu programu Dyplom Post-MBA: Strategiczne Zarządzanie Finansami uczestnicy będą posiadać umiejętności:

• kompleksowej analizy finansowej parametrów wpływających na wyniki przedsiębiorstwa,
  • podejmowania decyzji strategicznych i operacyjnych na podstawie informacji finansowych,
  • zarządzania działaniami wpływającymi na wzrost wartości przedsiębiorstwa,
  • oceny rentowności poszczególnych składników kapitału przedsiębiorstwa,
  • stosowania narzędzi zarządzania płynnością średnio- i długoterminową,
  • praktycznego zarządzania strukturą kapitału jako narzędziem wzrostu efektywności funkcjonowania firmy,
  • planowania i zarządzania procesami restrukturyzacyjnymi,
  • zarządzania fuzjami i przejęciami,
  • planowania i wykorzystywania Systemu Informacji Zarządczej,
  • wykorzystywania w praktyce narzędzi zarządzania ryzykiem,
  • stosowania praktycznych narzędzi i rozwiązań polityki windykacyjnej,
  • kompleksowej analizy finansowej i podejmowania decyzji inwestycyjnych,
  • skutecznego komunikowania decyzji finansowych interesariuszom.

Zajęcia rozpoczną się w kwietniu 2014 r., prowadzone będą w Katowicach. Program realizowany jest w formie warsztatów. Zasady, metody i narzędzia zarządzania finansowego są prezentowane w oparciu o przykłady rozwiązań w firmach polskich i zagranicznych. Praktyczne ćwiczenia umożliwiają zastosowanie poznanych technik i wypracowanie konkretnych rozwiązań. Każda sesja podsumowana jest analizą użyteczności i możliwości wdrożenia poznanych metod w zarządzaniu rezultatem przedsiębiorstwa.

Poznaj uczelnię: Uniwersytet Śląski w Katowicach