Ceny studiów

Ile kosztują studia MBA w Polsce? Od czego zależy cena i dlaczego decydujemy się płacić więcej za wybrane programy.

Koszt studiów Master of Business Administration w dużej mierze zależy od tego gdzie decydujemy się ukończyć studia. Wybór renomowanej uczelni oznacza duże koszty uzyskania dyplomu. Mniej prestiżowa, albo nawet nieznana uczelnia poza ekstremalnymi wrażeniami może zagwarantować dyplom MBA za pieniądze, które musielibyśmy przeznaczyć na studia magisterskie. Z czego wynikają te różnice?

Ceny wybranych studiów MBA

Sprawdziliśmy ile trzeba przeznaczyć na studia MBA w regionie mazowieckim. Poniżej pełne zestawienie cen, język w jakim oferowane są studia oraz czas potrzebny do ukończenia studiów.

Uczelnia Program Czas trwania Cena Cena w zł
Uniwersytet Warszawski, Wydział Zarządzania Executive MBA
emba@uw
15 miesięcy 24 500 USD 76 685 PLN
Uniwersytet Warszawski, Wydział Zarządzania Global MBA 15 miesięcy bezcenny* bezcenny*
Politechnika Warszawska Executive Master of Business Administration EMBA 20 miesięcy 14 900 EURO 62 282 PLN
Politechnika Warszawska International Master of Business Administration (IMBA) 10 miesięcy 13 000 EURO 54 340 PLN
Szkoła Główna Handlowa w Warszawie CEMBA 12 miesięcy 27 000 PLN + 9 000 USD 55 170 PLN
Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie Pre-MBA 10 miesięcy 5 400 PLN 5 400 PLN
Szkoła Główna Handlowa w Warszawie MBA-SGH 10 miesięcy 31 600 PLN 31 600 PLN
Polish Open University Executive MBA 20 miesiecy 32 000 PLN 32 000 PLN
Clark University Studia MBA + Master 24 miesiące 14 640 PLN 14 640 PLN
Uczelnia Łazarskiego MBA & MPA 20 miesiecy 18 500 PLN 18 500 PLN
Akademia Leona Koźmińskiego Executive MBA 20 miesięcy 50 700 PLN 50 700 PLN

Kurs NBP z dnia 16 sierpnia 2014 r. Ceny wybranych programów. Ostateczne ceny podane na stronach uczelni zależą od sposobu płatności oraz czasu trwania studiów.

* Niestety pomimo prób kontaktu z opiekunami kierunku oraz próbie odnalezienia informacji o cenie studiów jesteśmy bezsilni. Nie znamy ceny tych studiów MBA.

>

W regionie mazowieckim odnaleźliśmy informacje o programach oferowanych również przez małe prywatne szkoły. Niestety informacje zawarte na stronach internetowych były niedostępne. Poza stroną główną programów np. uczelni Chodkowskiej nie byliśmy w stanie ustalić ani czasu trwania, ani co najważniejsze w tej publikacji ceny. Braki na stronach internetowych odstraszają. Jeśli równie profesjonalnie prowadzone są zajęcia co dostarczane informacje w niektórych uczelniach to konieczne wydaje się ponowne rozpatrzenie oferty dostępnych programów MBA na polskim rynku.

Wydatek kilkudziesięciu tysięcy złotych powinien wzbudzić naszą refleksję. Tak wysokie czesne powinno jednocześnie zapewnić organizatorom środki potrzebne do bieżącej aktualizacji stron www. Czy to nie ułatwia kandydatom pozyskania podstawowych informacji o programach studiów?