Ceny studiów

Ile kosztują studia MBA w Polsce? Od czego zależy cena i dlaczego decydujemy się płacić więcej za wybrane programy.

Koszt studiów Master of Business Administration w dużej mierze zależy od tego gdzie decydujemy się ukończyć studia. Wybór renomowanej uczelni oznacza duże koszty uzyskania dyplomu. Mniej prestiżowa, albo nawet nieznana uczelnia poza ekstremalnymi wrażeniami może zagwarantować dyplom MBA za pieniądze, które musielibyśmy przeznaczyć na studia magisterskie. Z czego wynikają te różnice?

Ceny wybranych studiów MBA

Sprawdziliśmy ile trzeba przeznaczyć na studia MBA w regionie mazowieckim. Poniżej pełne zestawienie cen, język w jakim oferowane są studia oraz czas potrzebny do ukończenia studiów.

UczelniaProgramCzas trwaniaCenaCena w zł
Uniwersytet Warszawski, Wydział ZarządzaniaExecutive MBA
emba@uw
15 miesięcy24 500 USD76 685 PLN
Uniwersytet Warszawski, Wydział ZarządzaniaGlobal MBA15 miesięcybezcenny*bezcenny*
Politechnika WarszawskaExecutive Master of Business Administration EMBA20 miesięcy14 900 EURO62 282 PLN
Politechnika WarszawskaInternational Master of Business Administration (IMBA)10 miesięcy13 000 EURO54 340 PLN
Szkoła Główna Handlowa w WarszawieCEMBA12 miesięcy27 000 PLN + 9 000 USD55 170 PLN
Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w WarszawiePre-MBA10 miesięcy5 400 PLN5 400 PLN
Szkoła Główna Handlowa w WarszawieMBA-SGH10 miesięcy31 600 PLN31 600 PLN
Polish Open UniversityExecutive MBA20 miesiecy32 000 PLN32 000 PLN
Clark UniversityStudia MBA + Master24 miesiące14 640 PLN14 640 PLN
Uczelnia ŁazarskiegoMBA & MPA20 miesiecy18 500 PLN18 500 PLN
Akademia Leona KoźmińskiegoExecutive MBA20 miesięcy50 700 PLN50 700 PLN

Kurs NBP z dnia 16 sierpnia 2014 r. Ceny wybranych programów. Ostateczne ceny podane na stronach uczelni zależą od sposobu płatności oraz czasu trwania studiów.

* Niestety pomimo prób kontaktu z opiekunami kierunku oraz próbie odnalezienia informacji o cenie studiów jesteśmy bezsilni. Nie znamy ceny tych studiów MBA.

W regionie mazowieckim odnaleźliśmy informacje o programach oferowanych również przez małe prywatne szkoły. Niestety informacje zawarte na stronach internetowych były niedostępne. Poza stroną główną programów np. uczelni Chodkowskiej nie byliśmy w stanie ustalić ani czasu trwania, ani co najważniejsze w tej publikacji ceny. Braki na stronach internetowych odstraszają. Jeśli równie profesjonalnie prowadzone są zajęcia co dostarczane informacje w niektórych uczelniach to konieczne wydaje się ponowne rozpatrzenie oferty dostępnych programów MBA na polskim rynku.

Wydatek kilkudziesięciu tysięcy złotych powinien wzbudzić naszą refleksję. Tak wysokie czesne powinno jednocześnie zapewnić organizatorom środki potrzebne do bieżącej aktualizacji stron www. Czy to nie ułatwia kandydatom pozyskania podstawowych informacji o programach studiów?