Najlepsze studia w Polsce

Studia MBAAkademia Leona Koźmińskiego, Uniwersytet Warszawski i Szkoła Główna Handlowa w Warszawie prowadzą najlepsze studia MBA w Polsce według rankingu Perspektyw na rok 2014.

Zwycięzcą tegorocznej edycji rankingu MBA jest program “Executive MBA” oferowany przez Akademię Leona Koźmińskiego w Warszawie. W 2014 wyróżnione zostały również programy MBA Uniwersytetu Warszawskiego i Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Kolejne miejsca zajęły: Szkoła Biznesu Politechniki Warszawskiej i Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu.

Oficjalne ogłoszenie wyników rankingu odbędzie się już 20 listopada 2014 r. w budynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

Studia MBA to forma edukacji, przez którą powinien przejść każdy, kto chce z powodzeniem sprawować funkcje zarządcze w gospodarce, lepiej rozumieć złożoność gospodarki i lepiej się w jej ramach poruszać – podkreśla prof. Elżbieta Mączyńska, prezes PTE, przewodnicząca Kapituły Rankingu.

Wyniki 2014 nie zaskakują. Podium obsadzone zostało przez te same uczelnie co w roku 2013. Niewielka roszada miejsc wskazuje na silną pozycję kilku programów MBA oraz uczelni, które je oferują. Kolejne miejsca również nie są niespodzianką. Do pierwszej dziesiątki rankingu MBA awansowała Politechnika Gdańska.

W rankingu uwzględniono siedem grup kryteriów, składających się łącznie z 26 wskaźników. Są to m.in.: merytoryczne cechy programu (20%), preferencje pracodawców (15%), opinia absolwentów (15%), jakość studentów (15%), jakość kadry dydaktycznej (15%), wsparcie procesu kształcenia (5%) oraz ranga i prestiż dyplomu (15%). Cechy te zmierzone zostały poprzez 26 wskaźników szczegółowych.

A oto pierwsza ?10? najlepszych programów MBA w Polsce:

W skład Kapituły Rankingu, której przewodniczyła prof. Elżbieta Mączyńska – prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego weszli: prof. Maria Romanowska, dyrektor Instytutu Zarządzania SGH, Lidia Sobańska – prezes PAP, Włodzimierz Kiciński – b. prezes Nordea Bank, Mik Kuczkiewicz – b. partner Hay Group Polska, Krzysztof Kwiecień – dyrektor HR na Polskę i kraje bałtyckie Deloitte, Sergiusz Najar – członek Rady Nadzorczej Santander Consumer Bank Polska SA, Waldemar Siwiński – prezes Fundacji Edukacyjnej Perspektywy, Andrzej Zdebski – prezes KrakChemia SA.

Materiały prasowe