Nowe kierunki MBA

Studia MBA są coraz popularniejsze. Nic dziwnego – pozwalają profesjonalistom na zdobycie unikalnych kompetencji, które procentują w dalszej karierze.

MBA dedykowane grupom zawodowym

W 2014 r. w 13 miastach Polski można było studiować na jednym z 52 programów MBA – jak wynika z danych zgromadzonych przez MBA portal. Można wśród nich znaleźć nowatorskie oraz innowacyjne propozycje, takie jak studia MBA dla Kadry Medycznej, które ma w swojej ofercie Akademia Leona Koźmińskiego.

Studia te mają na celu kształcenie kadry kierowniczej związanej z ochroną zdrowia. Ich koszt to 30 600 zł. Studia MBA z zakresu ochrony zdrowia oferuje również Uczelnia Łazarskiego. Również Łazarski oferuje studia MBA Energetyka, dedykowany specjalistom z bran

ży energetycznej. W marcu 2014 Akademia Telewizyjna, Uniwersytet Śląski w Katowicach oraz Gdańska Fundacja Kształcenia Menedżerów we współpracy z IAE Aix-En-Provence Graduate School of Management uruchomiły studia MBA z zarządzania mediami. Ten program z kolei dedykowany jest menedżerom związanym ze światem mediów. Ich koszt wynosi 7 850 zł plus VAT za każdy z czterech semestrów.

Podwójny dyplom zawsze w cenie

Politechnika Wrocławska we współpracy z l’Ecole Nationale des Ponts et Chaussés ParisTech oferuje program Wrocław Ponts MBA. Absolwenci tych studiów MBA uzyskają dyplom wystawiony przez Politechnikę Wrocławską (ukończenia Executive MBA) oraz dyplom ENPC MBA Paris. Podobne studia prowadzone wspólnie z uniwersytetami zagranicznymi ma w ofercie większość uczelni prowadzących studia MBA. Krakowska Szkoła Biznesu Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie i Stockholm University School of Business oferują MBA in Banking & Finance Program, który kończy się uzyskaniem dyplomu wspólnego, dyplomu Stockholm University School of Business oraz świadectwa studiów podyplomowych, a ich koszt wynosi 8 500 euro. Programy MBA prowadzone przez uczelnię polską oraz zagraniczną są z pewnością dobrą propozycją dla osób, które chciałyby ukończyć MBA za granicą, ale warunki finansowe lub zobowiązania rodzinne i zawodowe nie pozwalają im na ten krok.