Rankingi programów MBA – zestawienie 2014

Najlepsze studia MBA

W rankingach MBA łatwo odnaleźć w nich zdecydowanych liderów polskiego rynku. Warszawskie uczelnie deklasują konkurencję!

Studia MBA najlepsze w Warszawie

W rankingu Perspektywy edycji 2014, pierwsze miejsce wśród studiów MBA zajął program Executive MBA Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Ten sam program zwyciężył w zestawieniu Wprost powstałym w oparciu o preferencje pracodawców.

Drugie miejsce w rankingu Perspektywy zdobył Uniwersytet Warszawski z programem emba@uw – Executive MBA, który został uwzględniony w rankingu Wprost na miejscu piątym pod starą nazwą WIEMBA (Warsaw – Illinois Executive MBA). W zestawieniu Wprost drugie miejsce przyznano programowi MBA Szkoły Głównej Handlowej. Na trzecim miejscu w rankingu Perspektywy uplasowała się Szkoła Główna Handlowa i jej studia Canadian Executive MBA (CEMBA), który w rankingu Wprost uzyskał szóste miejsce. Zamiast niego, trzecie miejsce w rankingu Wprost zajął International MBA Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej.

Jakie uczelnie preferują pracodawcy

Perspektywy przygotowały ranking uczelni prowadzących studia MBA według preferencji pracodawców. Pierwsze miejsce zajęła w nim Szkoła Główna Handlowa, wyprzedzając Akademię Leona Koźmińskiego i Szkołę Biznesu Politechniki Warszawskiej. Kolejne miejsca zajęły Uniwersytety – Warszawski i Ekonomiczny w Poznaniu. Do podobnych wniosków prowadzi analiza rankingu programów MBA Wprost, gdzie w pierwszej dziesiątce znalazły się po dwa programy ALK, SGH oraz PW. Studiując MBA poza Warszawą, warto zainteresować się propozycją UEK w Poznaniu, Krakowskiej Szkoły Biznesu Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie lub Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

Pozycja w międzynarodowych rankingach

Pierwsze miejsce w rankingu Eduniversal Best Masters Ranking wśród programów „Executive MBA” w Europie Wschodniej zajął Executive MBA Szkoły Głównej Handlowej. Drugie i trzecie miejsce zajęły propozycje z Rosji i Czech, a czwarte przyznano studiom MBA na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. W pierwszej dziesiątce znalazł się też program Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej (7. miejsce) oraz ALK (10. miejsce). Studia MBA Szkoły Biznesu PW zajęły również 17. miejsce w Europie w rankingu TOP MBA edycji 2013/14.