Święto SGH – 110 lat najstarszej uczelni ekonomicznej w Polsce

panel_110latsghpoziom-logo-z-haslem-duze_1W środę 13 kwietnia 2016 roku o godz. 11:00 w auli głównej w gmachu głównym Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie przy al. Niepodległości 162 odbędzie się uroczyste posiedzenie Senatu SGH z okazji Święta Szkoły. Uroczystość pod przewodnictwem prof. Tomasza Szapiro będzie punktem kulminacyjnym obchodów 110-lecia Szkoły Głównej Handlowe w Warszawie.

Wykład jubileuszowy „Tradycje SGH – odwaga przywództwa” wygłosi prof. dr hab. Wojciech Morawski. Udział w wydarzeniu zapowiedział Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosław Gowin. Wśród gości będą m.in. władze partnerskich uczelni z Europy Środkowej i Stanów Zjednoczonych.

Szkoła Główna Handlowa w Warszawie, założona w 1906 roku jako Prywatne Kursy Handlowe Męskie Augusta Zielińskiego, jest najstarszą uczelnią ekonomiczną w Polsce, a zarazem jednym z wiodących uniwersytetów ekonomicznych w Europie. Co roku mury uczelni opuszcza ponad 2 000 nowych absolwentów. Statystycznie co trzeci ekonomista w Polsce w XX w. był absolwentem naszej uczelni.

Więcej informacji: www.sgh.waw.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *