Egzamin rekrutacujny i rozmowa kwalifikacyjna do programu Executive MBA

Program Executive MBA realizowany w Krakowskiej Szkole Biznesu UEK w Krakowie jest skierowany do menedżerów najwyższych szczebli.  Od kandydatów wymagamy wyższego wykształcenia, bardzo dobrej znajomości języka angielskiego oraz potwierdzonej, co najmniej trzyletniej praktyki na samodzielnym stanowisku menedżerskim. Prosimy również o dostarczenie dwóch listów opiniujących. Od kandydata na studia MBA wymaga się nie tylko orientacji w środowisku biznesowym, wiedzy i doświadczenia, ale także elastyczności, otwartości i chęci dzielenia się swoim doświadczeniem z innymi członkami Programu.

Szkoła starannie dobiera członków danej edycji Programu, biorąc pod uwagę różne kryteria doboru grupy: miejsce zatrudnienia, pozycja kandydata w strukturze zatrudnienia w firmie, miejsce firmy w strukturze podmiotów na rynku, dziedzina i zakres działalności, kierunek wykształcenia, a nawet wiek czy płeć. Studia MBA są na tyle specyficzne, że specyficzny jest również proces rekrutacji. Studenci tych programów mają zróżnicowane nie tylko doświadczenia zawodowe, ale także profil wykształcenia, liczbę lat aktywnoś

ci zawodowej, rodzaj pełnionych funkcji i idącego za nimi zakresu odpowiedzialności. To do organizatora Programu należy w taki sposób dobrać grupę, aby proces kształcenia w trakcie trwania programu był jak najbardziej skuteczny i efektywny. Dopasowanie pod różnym względem członków grupy, którzy będą ze sobą pracować przez najbliższe 2 lata, to ważny element rekrutacji w Krakowskiej Szkole Biznesu. Studia MBA to bowiem nie tylko zdobywanie wiedzy, to poszerzanie horyzontów i poznawanie różnych aspektów biznesu w praktyce od siebie nawzajem, to „wizytówka biznesowa” na całe życie.

Więcej informacji: www.ksb.biz.pl.