Studia MBA: Jaki wpływ mają na karierę kobiet?

033190_940Dyplom MBA co prawda nie zagwarantuje otwartych drzwi do objęcia najwyższych stanowisk, ale daje kobietom możliwość inwestowania w siebie, w karierę i przyszłość oraz pokonywania kolejnych szczebli do sukcesu.

Globalna sieć kontaktów

Wśród studentek MBA najbardziej wartościowym doświadczeniem jest budowanie międzynarodowych i silnych relacji z innymi liderami. Wiele z nich szczególnie docenia zawierane przyjaźnie i profesjonalną sieć kontaktów, która zapewnia wsparcie nawet długo po zakończeniu studiów.

Bardzo często studenci MBA decydują się na wspólne założenie firm, zatrudnienie swoich kolegów czy polecenie ich swoim partnerom biznesowym, ponieważ dobrze znają ich zalety i wady.

Doświadczenie biznesowe i wymiana dobrych praktyk

Właściwy program MBA pomaga zdobyć nie tylko analityczną, pomagającą w podejmowaniu decyzji wiedzę, ale także zestaw umiejętności miękkich. Każdy student wnosi różne cechy i doświadczenia, dzięki czemu zajęcia są ciekawe oraz uczą różnorodności w praktykach zarządzania.

Daje to szansę na wymianę doświadczeń z osobami, które radzą sobie z podobnymi sytuacjami i odnoszą sukcesy w trudnych środowiskach biznesowych. Kobiety mogą lepiej poznać swoje kompetencje oraz zdobyć umiejętność dostrzegania szans i możliwości w biznesie.

Więcej: www.pulshr.pl.