Jakie studia MBA w Trójmieście?

1652251-Na-studia-MBA-decyduja-sie-glownie-menadzerowie-w-wieku-35-45-lat-chcacy__c_6_149_1084_702__f_0,5_0,4985754986Rok akademicki zaczyna się dopiero w październiku, ale właśnie teraz jest ostatni moment na zastanowienie się, czy warto podnieść swoje kwalifikacje i wybrać się na studia podyplomowe. Studia dla menadżerów wyższego stopnia – MBA – stają się coraz bardziej popularne. Zobaczcie, gdzie w Trójmieście można uzyskać ten stopień.

W czasach, kiedy wykształcenie wyższe ma ponad 20 proc. Polaków (dane GUS z ostatniego spisu powszechnego), dobre studia podyplomowe mogą przesądzić o tym, czy dostaniemy wymarzoną pracę, czy też nie. W przypadku osób pracujących w biznesie, często nowe kwalifikacje są drogą do awansu, za którym idą też lepsze zarobki.

Zarówno absolwenci, jak i wykładowcy podkreślają, że studia MBA to nie tylko dodatkowa wiedza (z naciskiem na część praktyczną), ale także nowa sieć kontaktów oraz ważne punkty dodatkowe przy staraniu się o lepszą pracę. Są to jednak wymagające studia – nie tylko pod kątem nauki, ale także związane z dużym wydatkiem finansowym. W Trójmieście kosztują od 20 do 40 tysięcy złotych.

Studia trwają dwa lata i odbywają się w trybie zaocznym, można je więc pogodzić z pracą. Część pracodawców zresztą chętnie współfinansuje studia, po których pracownik ma m.in. większą wiedzę na temat zarządzania zespołem i projektami. Studenci MBA to osoby pracujące w biznesie już kilka lat, chcące podwyższyć swoje kwalifikacje.

Czego można się na nich nauczyć i co dają? M.in. tytuł MBA, czyli Master od Business Administration, ale to nie wszystko. Częścią studiów są egzaminy, po których zdobywa się certyfikaty związane z zarządzaniem zespołem i projektami. Dodatkowo absolwenci mogą uzyskać tytuł ukończenia studiów trójmiejskiej czy polskiej uczelni oraz zagranicznej uczelni partnerskiej. W programie studiów zaplanowano prezentację różnych typów podejścia do zarządzania. Dzięki temu słuchacze mają możliwość wdrożenia w swoich organizacjach rozwiązań dopasowanych do potrzeb. Zajęcia są prowadzone przez praktyków, którzy dzielą się swoimi doświadczeniami.

Rekrutacja na wszystkich trójmiejskich uczelniach trwa do końca września. Aby wziąć w niej udział trzeba wypełnić formularz zgłoszeniowy, dostarczyć potrzebne dokumenty (certyfikaty językowe, udokumentowane doświadczenie zawodowe itp.) oraz przejść rozmowę rekrutacyjną.

– Zainteresowanie naszymi studiami cały czas rośnie. Na rynku jest to efekt zapotrzebowania na wysoko wyspecjalizowaną kadrę menadżerską – mówi Izabela Bednarska, dyrektor MBA w Wyższej Szkole Bankowej. – Praktyczne aspekty programu pozwalają wydobyć aktywne formy zajęć. Są to m.in. symulacyjne gry biznesowe, testy, ćwiczenia, studia przypadku, projekty realizowane indywidualnie i w grupach. Ważnym elementem studiów jest też aktywne uczestnictwo słuchaczy w zajęciach oraz łączenie doświadczeń i wiedzy wykładowców z doświadczeniami zawodowymi uczestników, dzięki czemu słuchacze mogą poszerzyć umiejętności realnie przydatne w pracy menedżera.
WSAiB w Gdyni prowadzi studia MBA we współpracy z firmą szkoleniową Altkom Akademia i niemiecką uczelnią Hochschule Bremerhaven. Absolwenci otrzymują dyplom dwóch uczelni: polskiej i niemieckiej oraz zdobywają pakiet międzynarodowych branżowych certyfikatów, chętni mogą też wziąć udział w wizycie studyjnej w Niemczech.

Więcej: www.m.trojmiasto.pl.