Jak wybrać studia MBA? 7 prostych zasad

636093783628041696Solidne studia MBA kosztują. Jednak jest to inwestycja, która zwraca się szybko i z nawiązką. Na co powinniśmy zwrócić uwagę wybierając studia, od których realnie zależy nasza kariera?

  1. Prestiż i dorobek uczelni
    Ponoć sam prestiż pieniędzy nie robi, ale jednak listę najbogatszych ludzi wciąż zapełniają absolwenci cieszących się uznaniem uczelni. Prestiż to konkretny wyznacznik jakości uczelni. Nie jest możliwe prześledzenie wszystkich ofert spośród 10 tysięcy programów MBA na świecie, więc to proste kryterium może być bardzo pomocne. Inna rzecz, że absolwenci dobrych kursów MBA są potem ambasadorami szkół, w których zdobywali wykształcenie. Warto ich słuchać, warto z nimi rozmawiać.
  2. AkredytacjeAkredytacja studiów MBA to profesjonalna ocena programu, dokonana przez niezależną organizację, która ustala standardy jakości w dziedzinie edukacji menedżerskiej. Najważniejsze są akredytacje międzynarodowe, takie jak te wydawane przez AACSB (Association to Advance Collegiate Schools of Business), AMBA (Association of MBAs), EQUIS (European Quality Improvement System). Na całym świecie tylko 48 uczelni oferujących kursy MBA posiada jednocześnie trzy wymienione akredytacje.
  3. Aktualność programu
    Studia MBA to przede wszystkim praktyka, uzupełnienie teorii i pomysłów zdobytych wcześniej. Aktualność programu jest niezwykle ważna, ponieważ studia MBA bardzo często przeznaczone są dla bardzo dynamicznie rozwijających się specjalizacji. Warto zatem przyjrzeć się, czy uczelnia oferuje specjalne programy dostosowane do aktualnych i przyszłych potrzeb rynku. Dobra uczelnia jest elastyczna i weryfikuje swój program na bieżąco, a to może kosztować. Najtańsze studia MBA mogą być więc podejrzane.

Więcej: www.kariera.forbes.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *