Dwa programy Executive MBA polskich uczelni w rankingu “Financial Times”

mzawediynq25492886_21794354Dwa programy studiów Executive MBA, realizowane przez polskie uczelnie: Wyższą Szkołę Bankową w Poznaniu i Akademię Leona Koźmińskiego, znalazły się w rankingu najlepszych tego typu studiów na świecie, przygotowanym przez “Financial Times”. Wygrał amerykańsko-chiński program prowadzony przez Kellogg/HKUST Business School.

Fot. Fotolia

Ranking powstaje od 16 lat na podstawie ankiet wypełnianych przez absolwentów kierunków trzy lata po zakończeniu edukacji (roczna próba obejmuje 4610 absolwentów) i autoewaluacji uczelni. Najważniejszym kryterium oceny jest uzyskany awans i średnia ważona wysokość zarobków. Autorzy rankingu oceniają też kadrę dydaktyczną i umiędzynarodowienie programów.

Pierwsze miejsce w zestawieniu zajął amerykańsko-chiński program prowadzony przez Kellogg/HKUST Business School, a drugie program Tsinghua University, prowadzony wspólnie ze słynną szkołą zarządzania i

biznesu Insead. Na trzecim miejscu uplasował się program prowadzony przez francuską szkołę HEC Paris, brytyjską London School of Economics i amerykańską szkołę biznesu New York University Stern.

Polska w rankingu „FT” jest reprezentowana przez program łączony Aalto EMBA, firmowany przez fiński Uniwersytet Aalto. Program, który zajął 61. miejsce, jest realizowany przez Wyższą Szkołę Bankową w Poznaniu z uczelniami z Singapuru, Tajwanu i Korei Południowej. 72. miejsce w zestawieniu zajął program prowadzony samodzielnie przez Akademię Leona Koźmińskiego.

Więcej informacji: www.naukawpolsce.pap.pl.