Międzynarodowe Targi Edukacyjne Masters And More – Dlaczego warto wziąć w nich udział?

miedzynarodowe-targi-edukacyjne-obrazek_duzy_4090490Czwartek – 27 października, 13:00-17:00.
Na jakie studia magisterskie zdecydować się po licencjacie? Jakie wybrać studia podyplomowe? A może MBA będzie dla nas najlepszym rozwiązaniem? Która zagraniczna uczelnia pomoże Ci sfinansować studia?
Jeżeli coraz częściej zadajecie sobie takie pytania, warto wziąć udział w październikowych targach magisterskich. Tam znajdziemy odpowiedzi na większość pytań związanych z kontynuowaniem studiów. Sprawdźmy zatem, do kogo adresowane są targi magisterskie, dlaczego udział w nich jest jak najbardziej wskazany i w jaki sposób się do nich przygotować, aby obecność podczas takiego wydarzenia zaowocowała najlepszym wyborem dalszej edukacji.

Międzynarodowe targi magisterskie MASTERS AND MORE są adresowane do osób rozważających podjęcie zagranicą studiów II stopnia, podyplomowych lub MBA i mają na celu pomóc w znalezieniu odpowiedniego kierunku dalszego kształcenia. Odwiedzając je, mamy dostęp do szerokiej oferty kilkudziesięciu szkół wyższych z zagranicy prezentujących studia na kilkuset kierunkach. Na targach możemy spotkać przedstawicieli zagranicznych uniwersytetów z między innymi Francji, Hiszpanii, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Włoch czy Zjednoczonych Emiratów Arabskich. To daje nam możliwość poznania szerokiej oferty podczas jednego dnia. Przeszukiwanie stron www oraz, w razie zainteresowania uczelnią, próba kontaktu telefonicznego zajmuje dużo czasu i często nie daje odpowiedzi na nurtujące nas pytania.

Targi umożliwiają spotkanie z przedstawicielami uczelni, odpowiedź na wszystkie nasze pytania związane z zarówno z kierunkiem studiów, jak i rekrutacją. Możemy zapytać o możliwości rozwoju, jakie stwarza uczelnia, naukę języków, wyjazdy zagraniczne, dostępne stypendia lub inne formy finansowania nauki. Uzyskamy także informację, w jaki sposób zwiększyć szansę na dostanie się na wybrany kierunek, jak przygotować dokumenty aplikacyjne czy też sprawdzić, jakie będziemy mieć możliwości odbycia potencjalnych staży i praktyk. Takie spotkanie podczas targów ma charakter mniej formalny niż na uczelni, dzięki czemu można uzyskać wiele cennych i ciekawych informacji, których nie znajdziemy w Internecie. Poza tym podczas targów magisterskich odbywają się prezentacje ekspertów, po święcone kwestiom bliskim studentom, jak strategia wyborów studiów, możliwości programu Erasmus +, finansowanie studiów zagranicą i ubieganie się o miejsce na studia na zagranicznych uczelniach. Dużą korzyścią jest nawiązanie osobistego kontaktu z przedstawicielami uczelni. Ułatwia to późniejszą korespondencję oraz procedurę rekrutacyjną, jak również daje nam pierwsze wrażenie o uczelni. Studenci mają również możliwość porozmawiania z przedstawicielami organizacji studenckich i sprawdzenia, czy chcieliby dołączyć do wybranej organizacji.

Więcej informacji: www.studia.studentnews.pl.