50 mentorek wesprze dziewczyny w nauce, biznesie i technologiach

50 mentorek – przedstawicielek świata nauki, technologii, biznesu i popularyzacji wiedzy – wesprze 50 dziewczyn, które planują karierę w obszarze STEM (Science, Technology, Engineering, Mathematics). Program mentoringowy Lean in STEM 2017 po raz trzeci organizuje Fundacja Edukacyjna Perspektywy. Program mentoringowy Lean in STEM 2017 to szansa dla dziewczyn, które planują karierę w obszarze STEM (Science, Technology, Engineering, Mathematics) – w globalnej korporacji, instytucji badawczej, na uczelni, chcą stworzyć własny start-up lub w inny sposób podbić świat technologii i nauki.

Program przeznaczony jest dla studentek i absolwentek wydziałów technicznych i ścisłych oraz dla doktorantek z politechnik, uczelni biznesowych i medycznych. A także wszystkich dziewczyn, które swoją przyszłość wiążą z nauką lub technologią. Aplikacje, ze wskazaniem tylko jednej wybranej mentorki, można przesyłać do 30 kwietnia 2017.

Fundacja Edukacyjna Perspektywy organizuje program we współpracy z ośmioma partnerami z branży technologicznej i z 50 mentorkami: „mistrzyniami w obszarze technologii i nauki”. Są nimi: prezeski firm technologicznych, dyrektorki wielkich fabryk, wybitne naukowczynie, twórczynie start-upów, międzynarodowe ekspertki w swoich dziedzinach.

Więcej: www.naukawpolsce.pap.pl.