O tym będą uczyć na studiach MBA. Jak prezes Wojciech Jasiński nie zepsuł Orlenu

Już niedługo o tym przypadku będą nauczać na najdroższych studiach Master of Business Administration. Jakim cudem Wojciech Jasiński, nominowany przez partię na prezesa Orlenu, nie doprowadził do kryzysu w największej polskiej firmie? Jest wręcz przeciwnie, spółka notuje rekordowe zyski, osiągnęła rekordową wartość, przebojem zdobywa rynek niemiecki i czeski. Czytaj dalej O tym będą uczyć na studiach MBA. Jak prezes Wojciech Jasiński nie zepsuł Orlenu

Wynagrodzenie po studiach MBA

Ile wyniosą Twoje zarobki po MBA? Czy warto inwestować pieniądze w bardzo drogie studia? Sprawdź wysokość zarobków absolwentów Master of Business Administration w Polsce

Firma Sedlak & Sedlak opublikowała wyniki Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń. Z badań wynika, że zarobki menedżerów po studiach MBA to nawet trzykrotnie więcej. Studia te nadal gwarantują najwyższe zarobki.

Czytaj dalej Wynagrodzenie po studiach MBA

Studia w Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu

Prezentowaliśmy już informacje o programie MBA SGH, Koźmińskiego, PW i UW. Dzisiaj chcemy przedstawić studia  oferowane przez Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu

Program MBA UE to przede wszystkim studia menedżerskie powszechnie znane w Polsce jako Master of Business Administration.

Jeden z niewielu programów MBA oferowanych w Polsce. Wyróżnia go przede wszystkim partnerstwo czterech uczelni zagranicznych. Ukończenie tych studiów to przede wszystkich dyplom magistra zarządzania Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, ale także certyfikaty MBA sygnowane przez cztery partnerskie uczelnie.

Czytaj dalej Studia w Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu

Najlepsze MBA wg WPROST

MBA coraz mniej popularne? Czy nadal studia menedżerskie gwarantują prestiż i zarobki zaczynające się od pięciocyfrowych kwot?

Studia menedżerskie (Master of Business Administration w języku polskim magister od zarządzania) to studia, które słyną z prestiżu, wysokiej ceny i nieograniczonych możliwości zawodowych.
W dobie kryzysu, ograniczenie finansowe powoduje malejące zainteresowanie studiami MBA. Rynek przesycił się absolwentami programów MBA co sprawia, że dotychczasowe marzenia o błyskawicznej karierze po ukończeniu MBA odchodzą w siną dal.

Nadal traktowane są jak inwestycja w przyszłość, tym lepsza, jeśli połączona jest z dobrą praktyką zawodową. Warto podkreślić, że Master of Business Administration nie są kolejnym stopniem nauczania. Przekonanie, że są czymś pośrednim pomiędzy magistrem a doktoratem jest błędne.

Czytaj dalej Najlepsze MBA wg WPROST

Studia MBA, programy MBA

Studia MBA, Master of Business Administration

Co daje ukończenie studiów MBA? Dyplom MBA zdobyty na dobrej i cenionej uczelni, jest gwarancją wiedzy, kompetencji i świadczy o solidnym przygotowaniu od strony merytorycznej, a przede wszystkim praktycznej danej osoby. Może być szansą na bardzo dobre perspektywy zawodowe. Przy podejmowaniu decyzji o rozpoczęciu studiów MBA trzeba pamiętać, że wiążą się one z napiętym programem nauczania, wymagają od uczestników wytrwałości, pracowitości, aktywności, zaangażowania i dobrej organizacji czasu.

Czytaj dalej Studia MBA, programy MBA